"Ақмола облысы білім басқармасының Зеренді ауданы бойынша білім бөлімі Ортағаш ауылының орта негізгі мектебі" коммуналдық мемлекеттік  мекемесі
Коммунальное государственное учреждение  "Основная средняя  школа села Ортагаш отдела образования по Зерендинскому району управления образования Акмолинской области"

Гуманитарлық пәндер бірлестігнің апталығы "Тіл ғұмыры-ұлт ғұмыры"

Ортағаш негізгі мектебі

Сыныптан тыс іс-шара

Тақырыбы: “Тіл ғұмыры-ұлт ғұмыры

Өткізгендер: Серік.Г , Жолдыбай.З , Жадыра

2020-2021оқу жылы.

Мақсаты: Оқушылардың қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі пәндерінен алған білімдеріне сүйене отырып дүниетанымдық көзқарастарын және тіл үйренуге қызығушылықтарын дамыту.

Міндеттері:

Білімділік: Өткен тақырыптарды сайыс барысында қайталау, үш тілде (қазақ, орыс, ағылшын) сөйлеу дағдысын дамыту.

Дамытушылық:

Оқушылардың сөйлеу, есте сақтау, ойлау, логикалық ойлау, тілдік дағдыларын дамыту.

Тәрбиелік:

Достық қарым- қатынасқа тәрбиелеу, топта жұмыс істей алушылықты қалыптастыру.

Құрал-жабдықтар: Сайыстың аты, шарлар, слайдтар, тәттілер, карточкалар.

Өткізу формасы: Сайыс

Іс-шараның өтілу барысы:

Жүргізуші 1: Good morning, pupils and teachers! Welcome to our intellectual show! We are glad to see you we hope that you’ll enjoy today game.

Жүргізуші 2: Қайырлы күн, оқытушылар, оқушылар!  Іс-шарамызға келгендеріңізге қуаныштымыз, және бұл ойын сіздерге ұнайды деп ойлаймыз.

Жүргізуші 3: Добрый день, преподаватели, ученики нашего интеллектуального шоу! Мы рады видеть вас и надеемся, что вам понравится наша игра.

Жүргізуші 1: Language is the main means of communication. The are nearly 3000 languages in the world. English and Russian are the languages of an international communication, they are languages of Pushkin, Shakespeare, Lermontov, Byron, Esenin, Burns, whom we love and respect for their poems, sonnets and novels.

Жүргізуші 2: Адамды мұратқа жеткізетін-ана тілі мен ата дәстүр. Қазақстан - көпұлтты мемлекет. Осында тұратын барлық ұлттардың құқықтары бір. Әлемде 3000-дай тіл бар. Ағылшын, орыс тілдері халықаралық қарым-қатынас тілдері болып табылады. Бұл тілдер өзіміз мақтан тұтатын, сүйіп оқитын Абайдың, Пушкиннің, Шекспирдің, Лермонтовтың, Байронның тілдері болып табылады.

Жүргізуші 3: Язык основное средство общения. В мире существует около 3000 языков. Английский и русский являются языками международного общения. Это языки Абая, Пушкина, Шекспира, Лермонтова, Байрона которых мы любим и чтим за их замечательные стихи, поэмы и романы.

Жүргізуші 1 - Well, let’s begin our game and let`s meet our participant . А man who knows many languages has no barriers and difficulties,especially in the 1-st level «Association». You will get 1 point for your each right answer.

Жүргізуші 2 : Көп тіл білетін адамға ешқандай кедергі жоқ және кедергілерден еш қиындықсыз өтеді. Олай болса бірінші тур «Ассоцация». Әрбір дұрыс жауапқа 1 ұпайдан аласыздар.

Жүргізуші 1: - Well let` s start the 1-st level.

1 сөз Отан

2 сөз Знание

3 сөз Natural world

Жүргізуші 2: Cонымен келесі кезең «Көрсетілім». Барлығыңызға сәттілік!(Ай мен Күн, мақта қыз)

Жүргізуші 3: С помощью знания иностранных языков мы можем общаться со всем миром через интернет или получать необходимые информации. Третий тур нашего соревнования «Жорға».

Жүргізуші 1: And now you will sing song (Көзімнің қарасы)

Жүргізуші 1: Excellent! So, we get to our last level «Photo fact» Here you can check your vocabulary. I give you a word and you task is to make up as many words as possible. Good luck!

Жүргізуші 2: Бәрекелді! Сонымен біз ойынымыздың соңғы кезеңіне де келіп жеттік «Фото факт» Бұл кезеңде оздеріннің сөздік қорларыңды тексере аласыңдар. (16 желтоқсан, Бауыржан.М, ту, Абай, Ортағаш ауылы, жұмбақтас)

Жүргізуші 1: Dear children, we have come to the end of our lesson. Let's see our results .The juries give the results of the competition. And names the winner group. I think you have enjoyed the lesson! Good bye I wish you success and luck! See you later!